ALZACKIE PRZEDOGRÓDKI

9th sierpień, 2020 / WYPRAWY DALEKIE I BLISKIE / Brak komentarzy

Przedogródek to część ogrodu znajdująca się przed wejściem do domu. W Polsce kojarzą się z typowymi  kwiatami ogrodowymi, jak jeżówki, rudbekie czy malwy. Trochę inaczej wyglądają te wiejskie, trochę inaczej miejskie, jedni wolą w stylu polskim, inni w angielskim z niskimi murkami, jeszcze inni preferują styl minimalistyczny i ograniczają się do efektownej nawierzchni z niewymagającymi trawami ozdobnymi. Zawsze jednak chcemy, by była to wizytówka naszego domu i cieszyła oko przechodniów.

Zdecydowanie uwagę zwracają przedogródki za naszą zachodnią granicą, ale ten charakterystyczny styl widoczny jest także w miejscowościach przygranicznych Niemiec. Taki znaleźliśmy na jednym ze szczecińskich osiedli.

W czasie tegorocznych wakacji mieliśmy okazję przyjrzeć się także przedogródkom w graniczącej z Niemcami francuskiej Alzacji.

Alzacja słynie przede wszystkim z białego wina, ale także z ogromnej ilości bocianów. Jest ich chyba nawet więcej niż w Polsce i znajduje to swoje odzwierciedlenie w natłoku bocianich gadżetów i ozdobach domów.

Przedogródki są nimi „zasiedlone”, są też lalki-niemowlęta kojarzące się z podstawową misją boćków 🙂 Spotkamy także innych przedstawicieli fauny i flory, jak flamingi oraz pospolite grzybki i kwiatki. Jest nawet rodzina w alzackich strojach ludowych i syrenia dziewczyna z perłą. No i obowiązkowe krasnale.

Czy znaleźliście inspirację dla siebie?


Zostaw komentarz