Park ptaków drapieżnych w Kintzheim

23rd styczeń, 2022 / WYPRAWY DALEKIE I BLISKIE / Brak komentarzy

We Francji w latach sześćdziesiątych XX wieku stwierdzono, że populacja ptaków drapieżnych na całym świecie gwałtownie spadła. Wpływ na tę sytuację miały m. in. odłowy i nieuzasadnione polowania, zatrucia, rozwój rolnictwa i infrastruktury drogowej i elektrycznej.

Park ptaków drapieżnych w Kintzheim utworzono w 1968 roku w ruinach średniowiecznego zamku. Celem było przybliżenie informacji o tych ptakach, tym samym zwiększając świadomość o znaczeniu zachowania bioróżnorodności i ochrony gatunków.

Ośrodek zajmuje się także reprodukcją ptaków, większość z przebywających tam zwierząt nie urodziła się w środowisku naturalnym.

 

Wokół ruin zamku rozmieszczono woliery z orłami, sokołami, sępami, sowami i wieloma innymi latającymi drapieżnikami. Wszystkie gatunki są dokładnie opisane na czytelnych tabliczkach. Można spokojnie przyjrzeć się zwierzętom i posłuchać, jakie dźwięki wydają. A niektóre są naprawdę przerażające!

Na zamkowym placu odbywają się kilkudziesięciominutowe pokazy umiejętności ptaków. Dopiero w locie daje się zauważyć cały ich majestat i piękno. Co chwilę wzbudzały zachwyt publiczności swoimi akrobacjami i sztuczkami, ale też respekt, gdy przelatywały tuż nad głowami widzów.

 


Zostaw komentarz